Yüzdeki kırışıklıkları gidermek için maske tarifi

 

Yüzdeki kırışıklıkları gidermek için maske tarifi arıyorsanız en doğru yazıyı okuyorsunuz. 38. yaşımı doldurdum ve çok şükür bir tek ince çizim bile yok. 20’li yaşlarımdan beri yüz maskeleri uyguluyorum ve yakından ilgileniyorum. Yaş aldıkça ciltte çizgiler ve kırışıklıklar olabilir ancak bunu mümkün olduğunca ileri tarihlere atabilmek mümkün.. Cildin elastik yapısı ile birlikte kolajen dokusu cilt kırışıklıklarını engeller. Bu yüzden tüm cilt bakımı yazılarımda da belirttiğim gibi istikrarlı bir bakım şart. Bu bakım periyodunu gözünüzde hiç büyütmeyin. Evde olan malzemelerle yada kozmetik marketlerde satılan hazır maskelerle çok kolay uygulayabilirsiniz. Emin olun cildiniz buna değer..

Benimde çok kullandığım en etkili kırışıklık giderici maske yoğurt maskesi ..Çocukluğumda cildine iyi bakan büyüklerimden de çok duyardım yoğurt maskesini..Hem cildi nemlendirir hem doğal bir parlaklık verir. Bilhassa kuru ciltler için çok etkilidir.  Ev yapımı yoğurt varsa süper ama yoksa şart değil hazır yoğurtta olur..Eğer cildiniz yağlıysa içine bir kaç damla limon ekleyebilirsiniz. Hafta 2 gün akşam yatmadan önce 15 dk. uygulayıp sonra ılık su ile durulayın..Cildinizdeki farkı hemen fark edersiniz.Birde yine en çok kullandığım kırışıklık maskesi  bal maskesi. İyi bir bal ile yüz maskesi uygularsanız cildiniz güzelleşir , gözenekleriniz kapanmaya başlar..Ben içerisine hiç bir şey eklemeden mümkünse kaliteli balı akşam yatmadan önce cildime uyguluyorum ..15-20 dk durması yeterli. Sonra güzelce bol su ile yıkayıp gece kremimi kullanıyorum.. Eğer cilt lekeleriniz varsa balın içine bir kaç damla limon damlatabilirsiniz lekelerin açılmasına yardımcı olacaktır..Yine hem hazırlaması hem uygulaması kolay avakado maskesini de yazalım. Avakadonun içini yüzünüze uygulayabilirsiniz.

Ben yüzdeki kırışıklıkları gidermek için maske uygularken evde genelde her zaman bulunabilen hepimizin bildiği malzemeleri kullanmayı tercih ediyorum..Evde doğal maskeleri uygularken  E vitamini kapsülleri kullanabilirsiniz. Kozmetik marketlerde de satılıyor ..E vitamini cilt kırışıklıkları için olması gereken bir madde.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest