Yüzdeki kırışıklıklar nasıl yok edilir

 

Yüzdeki kırışıklıklar nasıl yok edilir ? Çağlar boyunca gelmiş geçmiş tüm kadınlar bu sorunun cevabını aradı.. Hatta günümüzde artık erkeklerde. Genç yaşlarda cilt oldukça elastik olduğu için pek önemsenmiyor ancak elastikiyeti kaybetmeye başlayınca acil , kesin ve anında sonuç veren çözümler aranıyor..Gelişen teknoloji ve artan güzelliği yaş aldıkça da koruma ihtiyacı yüzdeki kırışıklıkları gidermek için etkili çözümleri karşımıza çıkarmaya devam ediyor. Yuzdeki kırışıklıklara ne iyi gelir elbette  düzenli bir şekilde bakım yapmak. Çoğu kadın günlük bakım ürünlerine yeteri kadar önem vermiyor , krem sürmeye bile üşeniyor. Makyaj yapmaya zaman ayırıp her akşam temizlemeye zaman ayırmazsak cildimiz olduğundan daha çabuk yaşlanıyor. Hal böyle olunca yüzdeki kırışıklıklar kaçınılmaz oluyor..

Yüzdeki kırışıklıklar nasıl yok edilir  evde uygulayabileceğiniz doğal maskelerle birlikte  en kesin yolu cilt tipinize ve yaşınıza uygun anti-aging ürünleri kullanmaktır..Yüzümüzde kolajen dokusu ne kadar sağlam olursa kırışıklıklar o kadar çabuk yok olur. Ürün seçimi yaparken cildin  kolajen yapısını destekleyen ürünleri tercih edin. Sabah akşam iyi bir yaşlanma karşıtı ürün , etkili bir göz çevresi kremi kullandığınızda ortalama 21 gün  sonra cildinizdeki yenilenmeyi fark edersiniz. Yüzdeki kırışıklıkları gidermek için kullanacağınız tüm ürünlerden önce cildinizi güzel bir şekilde temizlemeniz gerekir. İyi temizlenmemiş, gözenekleri dolu veya makyajdan yeteri kadar arındırılmamış bir yüzde ürünler tam olarak etki gösteremez.. 

Yuzdeki kırışıklıklara ne iyi gelir , balon şişirmek desem 🙂 Evet yanlış duymadınız balon şişirmek. Çünkü yüzümüz kaslardan oluşuyor , kaslar gevşedikçe sarkmalar ve kırışıklıklar meydana geliyor..Balon şişirmek yüz kaslarını harekete geçirir ve oldukça işe yarar. Balonu şişirin yanaklarınız şiş 5-10 saniye bekleyin sonra bırakın.  Bu hareketi akşam yatmadan önce 5 kez tekrar edebilirsiniz. Kuru bir cilde sahipseniz E vitamini açısından oldukça zengin olan zeytin yağını  haftada 2 gece uyumadan önce 15 dk uygulayabilirsiniz. İyi ve sağlıklı bir  uyku , sabahları zor olsa da yüzümüzü soğuk suyla yıkamak bize çok yardımcı olur.

Yaş aldıkça yüzde kırışıklıklar olacaktır bunu sonsuza kadar engellemek mümkün olmasa da geciktirmek , cildin elastikiyetini ve kolajen yapısını uzun süre koruyabilmek mümkün. Her gün aynaya bakıyoruz , selfie çekiliyoruz.. Sürekli yüzümüzle yüz yüze geliyoruz. Dolayısıyla yüzümüze ne kadar iyi bakarsak o kadar öz güvenimiz artar , o kadar kendimizi mutlu hissederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest