Yenidoğan Bebek Nasıl Yıkanır ?

 

Yenidoğan bebeğinizi kolaylıkla kendiniz yıkayabilirsiniz. Rahat olun, derin nefes alın. O sizin bebeğiniz ve onun için en iyisini yaparsınız.Bebek banyosu..

Tek başına bebek nasıl yıkanır ?

Ben bebeklerimi kendim yıkadım, bu yazımda sizlere kendi deneyimlerimi ve olması gerekenleri aktaracağım. Bebek yıkamayı çok severim. Atalarımızın dediği gibi su sıhattir, su şifadır.. Banyo yapan bebek halk arasında yaygın inanışa göre çabuk ve sağlıklı gelişir. Temizlik gelişim için önemli bir ihtiyaç. Banyo yaptıktan sonra bebekler acıkır ancak banyodan hemen önce beslemeyin, kusabilir..Bebek banyosu..Yenidoğan bebeklerin vücudunda bir tabaka var, o tabaka bebeklere faydalı. Uzmanlar doğumdan 3-4 gün sonra yıkamayı öneriyor..Bebek banyosu..

Bebek banyosu..Banyoyu istediğim sıcaklığa getirmek zor olduğu için yenidoğan döneminde  ( kuvözden eve geldikten sonra ) kendi odalarında ek ısıtıcı kullanarak yıkadım. Uzmanlarında önerdiği gibi oda sıcaklığı 22 ile 26 derece arasında olmalı..

Yenidoğan bebekler çabuk üşür. Önce banyo ve sonrasında giydirmek için gereken tüm malzemeleri hazırlayın. Benim ikiz bebeklerim olduğu için hep sırayla yıkadım. Kurulamak için tülbent, havlu, bebek yağı ve kıyafetleri hazırlayın.. Küvet , şampuan , banyo suyu ( 37-38 derece ) hazır olunca bebeğinizi soyun.. Banyo sıcaklığını dirseğinizle kontrol edebilirsiniz.

Önce vücudundan başlayın..Yavaş ve nazik hareketlerle yıkayın..Sonra yüzüstü çevirin, bir elinizin üzerinde yüzüstü yatırın, boyundan tutun..Yavaş yavaş başını yıkayın, başına su dökerken parmaklarınızla kulaklarını kapatın..

Hızlıca yıkayıp hemen kurulayın.. Vücuduna, karın bölgesine masaj yaparak losyon sürebilirsiniz. Sonra hemen giydirin..

Bir kaç kere yıkayınca kendinize özgü bir rutin oluşturacaksınız zaten ..

 

 Yenidoğan Bebek Nasıl Yıkanır ?” için bir yorum

  • 12 Kasım 2018 tarihinde, saat 16:35
    Permalink

    yakın zamanda amca oluyorum tavsiyeleriniz için teşekkürler

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest