Türkiye’nin Maldivleri Salda Gölü Gezimiz

 

Türkiye’nin Maldivleri Salda Gölü gezimizi daha yeni bloga ekleyebildim. Salda Gölünde selfie çekip sosyal medya da paylaşmayanı dövüyorlar 🙂 çok popüler oldu son zamanlarda..

Burdur Salda Gölü ülkemizin en derin Dünya’nın ise en derin üçüncü gölü. Mars gezegenine benzeyen jeolojik yapısı ile saklı bir cennet.

Bizde Denizli Pamukkale gezimiz sırasında kısa bir süreliğine uğradık. Hiç bir işletme  etrafta..Bembeyaz kum ve turkuaz rengi su..Hemen girişte küçük derme çatma bir kaç tane  çay ocağı var.
Biz 2018 23 Nisan tatilinde gittik. Hava serindi, ayaklarımızı suya sokamadık. Sırf bizde eksik kalmayalım diye foto çektirmek için uğradık. Bu kadar görmek zaten yeterli..

Türkiye’nin Maldivleri Salda Gölü

Salda Gölüne giderken yolda  SALDİVLER tabelası görürseniz şaşırmayın 🙂 Gölün etrafında kamp alanları var. Çadır kampı yapmak isteyenler için doğal güzelliği bozmadan gölün kenarına kurulmuş. Kampçılar için güzel bir alternatif.

Salda gölünde kamp dışında sahil boyu uzun yürüyüşler yapabilirsiniz. Çok sıcak havalarda ayaklarınızı suya sokabilirsiniz.

 

Türkiye’nin Maldivleri Salda Gölü Gezimiz

Salda Gölünde yüzmek hiç aklımdan geçmedi zira gitmeden önce su yılanlarını duymuştum 🙂 Salda Gölünde bir çok yerde yüzmek tehlikeli. Su aniden derinleşebiliyor ve su yılanları çok. Ben ayağımı bile sokmadım. Bu kadar görmek yeterli benim için ..

Türkiye’nin Maldivleri Salda Gölü GezimizBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest