Türk Ünlülerin Zayıflama Sırları Neler ?

 

 

Televizyon programlarında, dizilerde izliyoruz onları.. Hepimizin içten içe merak ettiği ” Acaba sırrı ne ? mutlaka bir formülü var ve ben o formülü ele geçirmeliyim ” diye düşündüğümüz soru Türk Ünlülerin Zayıflama Sırları Neler ? Bu konu hakkında çok yazılar yazılmış ben size bizim gözümüzden gördüklerimi yazacağım..

Bende olayı çok araştırdım ve sizler için yazdım..Acaba bu işin sırrı ne olabilir ? Zayıflamak, kilo vermek deyince bizlerin merakı gitgide artıyor..Öncelikle uzun yıllardır kilo vermeye çalışan ve bir çok yol deneyen biri olarak söylemeliyim ki,  kilo vermek yada zayıflamak düzenli, sistemli ve kesinlikle planlı olmayı gerektiriyor.. Ertesi gün sabah, akşam hatta  3 gün sonra bile ne yiyeceğini planlaman gerekiyor. Hadi planladın birde onları hazırlaması var..Eğer bir yardımcınız veya bu işleri sizin için yapan biri yoksa işiniz biraz zor.. Sağlıklı beslenme menüsü için mutfakta zaman geçirmek şart.. Sebzeler soyulacak, dışarıda olanlar için sefertası hazırlanacak, önünüzden gelip geçen yemeklere karşı iradeli olunacak ..
Türk Ünlülerin Zayıflama Sırları  arka planda çeşitli çabalar içeriyor.. Kimi mide küçültme ameliyatı olup işi kökten halletmeyi seçiyor, kimi sabah akşam spor salonundan çıkmıyor, kimi gün içinde  çeşitli zayıflama çayları gibi bir şeyler içiyorlar.. Hatta bu ara tüm ünlülerin tanıttığı bir çay vardı, içinde insan sağlığını olumsuz etkileyen maddeler varmış..

Yani aslında işin özü  Türk Ünlülerin Zayıflama Sırları ne diye sorarsanız ben para derim arkadaş 🙂 Elbette ya para, imkan, evde yardımcı.. Diet yemeklerin hazırlanması, programlanması apayrı bir zaman istiyor.. E her gün spora gidecek vakitte lazım..Hani biz kadınlar aramızda deriz ya ” e herhalde böyle güzel olur o para o bakım bende olsa ben daha güzel olurum ” deriz ya vallahi billahi aynen öyle ..

Şimdi anacım ortalama Türk standartlarında bir Kadın için konuşursak.. Evde yemek, ev işleri, çocuklar, ödevler derken programlı beslenmeye ve düzenli spor yapmaya vakit ve efor ayırmak hayli zorlaşıyor..Birde eğer çalışan kadın ise zaman daha da daralıyor.. Sosyal faaliyetler, ev işleri, çocuklar, aile derken nerede o vakit arkadaş …

Ama ünlüler öyle mi ya :))) ev işi düşünmek yok, yemek derdi yok, çocuklar için zaten bakıcı var..E bende yaparım sabah akşam spor..

Mesela Gupse Özay , en son bir filmi için 20 kg filan almıştı .. Sonra yurt dışında bir kaç ay kampa filan gitti. Bayağı masraf yaptı ancak orada da kilo veremedi. Geldi Türkiye’de yine bir sürü tedavi, doktor, zaman, spor bilmem ne ..Neyse en sonunda zayıfladı.. E bu kadar masraf, uğraşmaya, zaman ayırmaya zayıflasın tabii..BKM Oyuncularından tombul bir kız vardı Pelin Öztekin..153 kiloydu sonra mide ameliyatı oldu ve bildiğim kadarıyla 63 kilo verdi.. Ama o kızın ameliyat olması normal o kadar kiloya.. Yakıştı zayıflamak, azmetti başardı .. Tabii düzenli ve sistemli bir çalışmayla..

Şeker hastası olan Hazal Kaya, özel bir beslenme programı uygulamış ve yemeklerini evde kendisi pişirmiş..Her gün 1,5 saat yürüyüş yapmış ve sonuç olarak 11 kilo verip sağlığına kavuşmuş..

Deniz Seki ‘de mide küçültme ameliyatını tercih eden ünlülerden ..Bayağı kilo verdi..Mide küçültme ameliyatı olduktan sonra yine beslenme çok önemli..Özel hazırlanması gerekiyor ..

Doktorlar dizisinden tanıdığımız Yeşim Ceren Bozoğlu ‘da tarçın, karanfil, maydanoz filan içerek lio veriyormuş..

Seranay Sarıkaya sıcak yoga yapıyormuş. 40 dereceye kadar ısıtılmış odada seri bir şekilde bazı yoga hareketleri yapyormuş. Bu şekilde fazla toksinlerde atılıyormuş.. Vay be daha neler duyacağız dediğimiz cinsten ..

Sibel Can dediniz mi aklıma karpuz peynir diyeti gelir 🙂 sürekli kilo vermeye çalışan bir ünlümüz..Nerede şok diyet var Sibel  Can orada bence :))) fazla kilolarıyla en çok mücadele eden ünlü..

Gülben Ergen 1 ayda 8 kg vermişti..Kilo verme konusunda çok azimli bir Kadın bence Gülben Ergen ..Tarçınlı suyu çok kullanıyormuş.. Gün içinde spor, pilates vb. Kahvaltıda yumurta, maydanoz ve lor peyniri tüketiyormuş.. Darısı başımıza inşallah ..

Ebru Şallı desem ne dersiniz ? Al nefes ver nefes. Kadın zaten sabah kahvaltısına çok önem veriyor ve genelde instagram hesabında paylaşıyor..

Birde 90*60*90 olan ünlümüz Banu Alkan var.. Tıp dünyası henüz Banu Alkan’ın fit olmasının sırrını çözemedi :))))

Yani arkadaşlar Türk Ünlülerin Zayıflama Sırları çokta sır değil aslında..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest