Sıkılaştırıcı ve selülit giderici bitkisel yağlar | Selülite iyi gelen yağlar

 

Sıkılaştırıcı ve selülit giderici bitkisel yağlar  hangileri ? Selülit giderici en etkili yağları araştırdım..Biz kadınların en şikayet ettiğimiz en çok çözüm aradığımız konu selülit giderici selülitlerden kurtulmak için bitkisel yağlar. Portakal kabuğu görünümlü selülitlerden düzenli bir bakım ile kurtulmak mümkün. Bu bakımın içinde bitkisel  yağlar , kremler olduğu gibi düzenli egzersiz bol su içmekte gerekli..Zira selülit oluşumunda yaşam tarzımız büyük önem taşıyor..Genetik faktörlerle yatkınlık , kötü beslenme , gazlı içecek , çekirdek , aşırı şeker tüketimi selülitleri besliyor.

Selülite iyi gelen yağlar arasında en iyisi en etkilisi kadınlardan tam not alan hindistan cevizi yağı. En problemli selülitlerde bile 1 ay düzenli kullanımda çok işe yarayan bir bitkisel yağ. Haftada 3 yada 4 kere uygulamak gerekir. Düzenli ve istikrarlı kullanmak çok güzel sonuçlar verir. Hindistan cevizi yağını güvenilir bir kozmetik marketten satın alabilirsiniz. Selülitli bölgeye dairesel hareketlerle uygulanmalı.

Çatlak ve selülit için yağlar  arasında yine jojoba yağı ön plana çıkmaktadır. Jojoba yağı kozmetik sektöründe de oldukça sık kullanılmaktadır. Jojoba yağı cilt için çok gerekli olan E vitamini açısından çok zengindir ve hücre yenileyici özelliği vardır. Raf ömrü uzundur. İçeriğinde ciltte ki sebuma benzeyen mum içerikli bir yağdır ve ciltte çatlak oluşumlarına karşı oldukça etkilidir. Bacak ve karın bölgesinde çatlak ve selülitlerden kurtulmak için gerekli olan bitkisel yağlardan biridir. Alerjik bünyesi olanlarda deneyebilir antialerjen ve iltihap giderici  bir yağ olduğu için. Cildi hem oldukça iyi nemlendirir hemde elastikiyet kazandırır.Selülitlerden kurtulmak için bitkisel yağlar arasında Ardıç yağı da çok tercih ediliyor. Ardıç yağı sinüzit , baş ağrıları , iltihaplanmalar gibi sorunlar için ağız yoluyla kullanılabildiği gibi selülitli bölgeler için haricende kullanılıyor.

Sıkılaştırıcı ve selülit giderici bitkisel yağlar arasında Limon yağı problemli bölgede fazla yağların yakılmasına yardımcı oluyor . Limon yağının içinde asitler vardır yağları yaktığı gibi cildin kurumasına da neden olabilir. Bu yüzden bir kaç damla zeytin yağı yada buğday yağı ile kullanmak daha iyi olur. Hafta 3 kere selülitli bölgeye sürülür.

 

Sıkılaştırıcı ve selülit giderici bitkisel yağlar  buğday yağı B 1 , B 2 , D ve E vitaminleri açısından zengin ve hücre yenileyici. L – Carnitinite maddesini duymuşsunzudur. Tıpta yağ yakıcı bir aminoasittir ve buğday yağında çokça bulunur. Her gün masaj fırçası yardımıyla 10 dk uygulamak selülit gidermek için oldukça faydalı . Çatlak ve selülite iyi için yağlardan birini yada bir kaçını seçip hemen uygulamaya başlayın ve kısa zamanda ne kadar etkili olduklarını görün.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest