Payidar Galata’da Akşam Yemeği

İstanbul’un en eski en tarih dokulu semtlerinden Galata’da Payidar Galata eski bir Rum evinde tarihi ambians ile keyifli akşam yemekleri sunuyor misafirlerine.

Bizde bir pazar akşamı Payidar Galata‘da nefise yemekler deneyimledik. Yemekleri anlatacağım ama burası herhangi bir mekan değil önce ondan bahsedelim. Yaşayan bir mekan burası. Hikayesi var. Enerjisi var. Eskilere dalıp gidiyorsunuz.

Yüzyıllar öncesinde yapılmış eski bir Rum evi. Güzel sahibesi Vildan hn. ile önce biraz konağı geziyoruz. 1920 yılından beri ilk ev sahiplerinin hikayelerini anlatıyor bana fotolarla birlikte. O yıllardan kalma saat vb. eşyalar süslüyor etrafı..Zamanda yolculuk gibi ..

unnamed (11)
Payidar Galata

Çok keyif alıyorum tarihi ambiansı olan mekanlarda. Doğam büyüme İstanbul’luyum. Eski İstanbul her zaman ilgimi çekmiştir. İstanbul’da yaşamak değil İstanbul’u yaşamak..

Güler yüzlü Sahibesi Vildan hn. 2012 ‘de bu konağı aslına sadık kalarak yeniden restore etmiş. İşini severek yapan , misafirlerine özel ilgi gösteren Vildan hn. mutfağında kullanılan her malzemeyi özenle seçtiğini ifade ediyor. Kahvaltıda servis edilen reçellerin kendi mutfaklarında yapıldığını, zeytinyağı ve balın en iyisini getirttiklerini belirtiyor.

Payidar Galata
Payidar Galata

Bu büyüleyici atmosfere kapılıp keyifli bir akşam yemeği yemek lazım. Şimdi gelelim yemeklere. Aslında kahvaltısı ile ünlü ancak akşam yemekleri de ve Vegan mutfağı’da mekana yakışır nitelikte keyifli.

Biz Türk milleti olarak yoğurt soslu her şeyi severiz. Fesleğen yoğurt soslu, tarçınlı pankekler arasında kuşbaşı et ile yapılan Kirde Kebabı kesinlikle tam not aldı bizden.

16806700_1255724684462705_2451174302572708849_n
Kirde Kebabı Payidar Galata

Ada çayı severlere Dem Piliç. İçinde ekşi elmalar yanında pancar püresi. Ada çayı severlere güzel bir öneri.

16864647_1255724721129368_2871099672484529940_n
Dem Piliç Galata Kulesi

İşte en sevdiğimmmmmmm tatlılar. Tatlılarımızı Vegan mutfağından seçtik. İncir köpüğü kuru incir ve chia ile yapılıyor. Balkabak püreli, avakda ve chia’lı Hallowen Balkabağı ise kesinlikle benim favorim. Vegan menüsü hem sağlıklı hem çok lezzetli. Özel Vegan ustaları var mekanda. Omletten akşam yemeğine kadar bir çok alternatif sunuyorlar Veganlara.

unnamed (8)
İncir Köpüğü Tatlı ve Hallowen Bal Kabağı Payidar Galata

Sunm önemli azizim..Türk kahvesi keyfi ile akşam yemeğimizi noktaladık. En kısa zamanda kahvaltı mönüsünü de deneyimliyor olacağız. Bizden önce gidecek olanlar bizim yerimize de yiyin.

unnamed (7)
Payidar Galata’da Kahve Keyfi

Küçük misafirlerde Payidar Galata’da güzel yemekler yiyebilir. Şef Meltem, Duru ve Kaan’ın patatesini  süt ile kızarttı.

unnamed (15)
Payidar Galata’da Çocuklar
unnamed (14)
Payidar Galata’da Çocuklar

Payidar Galata’da Akşam Yemeği” için 3 yorum

 • 28 Şubat 2017 tarihinde, saat 09:24
  Permalink

  Mekan yazarı olarak gidilmesi gereken bir mekanmış cnm sevgiler

  Yanıtla
 • 5 Mart 2017 tarihinde, saat 21:57
  Permalink

  Çok güzel bir yermis. Ben de Istanbul dan yillardir uzak bir Istanbullu olarak bu mekanlarin varligi ile mutlu oluyorum.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest