Kuru Vücut İçin Nemlendirici Duş Jeli

 

Kuru vücut için duş jeli seçimi çok önemli. Zaten kuru olan cilt özellikle sık sık duş alanlar için daha da kurumaya sebep olur. Bu nedenle kuru bir cilde sahipseniz kullandığınız  duş jelinin yeteri kadar nem sağladığından emin olmalısınız.

Duş aldıktan sonra cildinizin daha kuruduğunu ve gerildiğini hissediyorsunuzdur. Pul pul olur cildiniz, ince bir tabaka haline gelir. Sık sık duş almak, hamam, sauna kullanmak kuru ciltler için pek fazla önerilmiyor. Ayrıca çok fazla güneş altında kalmakta cilt kuruluğuna sebep oluyor.

Kuru vücut için duş jeli seçerken ben size özellikle Aloe Vera içerikli olanları önerebilirim. Kuru cilt için duş jeli nasıl olmalı   diye sorarsanız  Aloe vera içerikli ürünler kullanılmalı derim.  Yoğun olarak nemlendirir ve cildin pul pul olan görüntüsünü düzenler, kızarıklık ve kaşıntıları giderir. Aloe Vera bitkisi yüz yıllardır tıbbi bitki olarak biliniyor ve özellikle kozmetik sektöründe çok kullanılıyor.
Çok kuru cilt çok rahatsız eder insanı..Ve maalesef cildin erken yaşlanmasına ve erkenden kırışmasına sebep olur.

Bence cildi en iyi nemlendiren duş jeli LR Aloe Vera Shower Gel.. % 35 Aloe vera içeriği ve organik kivi özü ile Kuru vücut için duş jeli arayanlara en etkili bakımı sunuyor. Tam 5 yıldır LR ürünlerini düzenli olarak kullanıyorum ve ısrarla, gönül rahatlığıyla  öneriyorum kuru ciltler için en iyi nemlendiren duş jeli arayanlara. Özenli hem narin bir temizleme hemde cilde  yoğun nem sağlar.

Kuru vücut için en iyi nemlendiren duş jelini seçin ve bununla birlikte cildinize iyi bir bakım yapmayı asla ihmal etmeyin. Örneğin fondoten kullanıyorsanız yağ bazlı fondotenleri tercih edin. Hem aşırı soğuk hemde çok sıcak ortamlar kuru ciltler için pek uygun değil. Bu tarz yerlerde bulunmak zorunda olduğunuzda da yoğun nemlendirici ürünlerle sabah akşam cildinize bakım yapmayı asla ihmal etmeyin.

Çok titiz hanımlar var. Sürekli evi kimyasal deterjanlarla silip süpüren. Ellerine hiç dikkat ettiniz mi ? Kırış kırış yada pul pul sürekli suya sokup deterjana maruz kaldığı için. Sizde suyla sabun ile çok uğraşıyorsanız eldiven vb. kullanın mutlaka ..

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest