Kuru Ciltler İçin Ne Yapılmalı , Kuru Cilt

 

Kuru ciltler için çok yoğun ve düzenli bir bakım gerekir. Kuru, pul pul dökülen bir cilt hem rahatsız eder hemde erken yaşlanmaya çok müsaittir. Hiç ihmal etmeden sabah akşam kuru cilt için uyun bir bakım yapmalısınız.

 

Kuru bir cilde krem sürmeden önce yıkayıp yumuşak bir havlu ile kurulayın. Sonra yoğun nem içerikli kreminizi uygulayabilirsiniz. Kuru ciltleri sabun ile yıkamak daha da kurumasına sebep olacaktır. Kendiniz için harika bir yüz yıkama kremi seçmelisiniz ..Bildiğiniz gibi dışarıdan bakım olduğu kadar cildimiz için içeriden bakımda oldukça önemli. Omega 3 ve Omega 6 gibi yağ asitleri zenin gıdalar ile beslenmek cildinize iyi gelecektir. 

Kuru cilt için en iyi nemlendirici krem hangisi diye sorarsanız hap niyetine size harika bir krem tavsiye edebilirim. LR Aloe Vera Propolis krem. Çevrenizde duymuş olabilirsiniz, kullanan birileri de muhakkak vardır. Kuru yüzü ve cildi korumak için özel yoğun bakım kremi diyebiliriz. Oldukça kuru, pul pul dökülen bir cildiniz varsa mutlaka deneyin derim. Propolis bildiğiniz gibi arı kovanında polenlerden, eterli yağlardan, eser elementlerden ve vitaminlerden oluşur.  % 79 Aloe Vera ve propolis  ( doğal balmumu özü ) içerir. Aloe Vera’nın kuru ciltlere birebir olduğundan söz etmeme  gerek var mı bilmiyorum.. Yüz yıllardır tıbbi bitki olarak kullanılan Aloe Vera bitkisinin özü içindeki jel kısmı kuru cilt için inanılmaz onarıcı ve nem sağlayıcıdır. LR Aloe Vera Propolis kremi haftada 4 gün mercimek tanesi kadar yüzünüze uyguladığınızda düzenli bir nemlenme elde edersiniz. Çok yoğun nemlendirme sağlayan bir krem olduğu için günlük bakım değil haftalık belli periyodlarda uygulamanız daha doğru olur..

Benim cildim karma olmasına rağman aşırı sıcak yada aşırı soğuğa maruz kaldığımda haftada bir kaç kez uyguluyorum çok iyi geliyor..

Kuru Cilt için yatmadan önce mutlaka zengin içerikli bir nemlendirici uygulanmalıdır. Kuru cilt dendiğinde bile benim aklıma bir gerginlik hissi geliyor. Eminim bunu yaşayanlar çok rahatsız edicidir. Yoğun bir şekilde gece nemlendiricisi mutlaka uygulayın..Gece boyu cilt yenilenir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest