Küçük Doğdum Ama Hikayem Büyük

unnamed (15)

Bakırköy Acıbadem Hastanesi Prematüre doğanlar ve aileleri için özel bir etkinlik düzenledi. 3 Aralık 2016 cumartesi günü Bakırköy Port Titanic Hotel’de gerçekleşen bu etkinlikte ve tabiri caizse doğma büyüme Acıbadem Hastaneli olarak bizde davetliydik.

93 gün kaldık Yeni Doğan Yoğun Bakımda..Acı tatlı bir çok anımız oldu. Yeni Doğan Yoğun Bakım sorumlusu Uzman Dr. Sayın İbrahim Bey ve Hemşireler prematüre doğan bebekleri en iyi şekilde büyütmeye çalışıyorlar. Çok şanslı olduğumuza inanıyorum alanında en uzman bir yerde olabildiğimiz için. Prematüre doğanlarda doğum şekli kadar sonrası da çok önemli.

Henüz gelişimini tamamlamamış organlar, beyin ve vücut gelişimi için alanında Uzman Hekimlerin bakımı şart. Ülkemizde bu konularda daha çok farkındalık oluşturulmalı ve uzman sağlık personeli yetiştirilmeli.

Çakıcı ailesi olarak tam kadro etkinliğe iştirak ettik. ” Küçük Doğdum Ama Hikayem Büyük ” isimli hikayenin parçasıyız bizde. Hikayemiz büyük. Hayata 1-0 geriden başladıkları düşünülse de onlar mucize çocuklar. Mucize hayatlar, ilham veren hayatlar..

unnamed (8)

El kadar doğar prematüre bebekler. Duru 1050 gr. Kaan 1085 gr. doğmuştu..İncecik derileri altında atan minicik kalpleri dışarı fırlayacak gibi olurdu..O manzara gözümün önünden hiç gitmiyor. Her gün değişen tablo, bir gün kalbi durur bir gün ciğerleri ..Böyle böyle geçer kuvöz günleri.. Şimdi aşağıda gördüğünüz kareler mucize çocuklara ait..

unnamed (14)

Kaan yine kafasına göre çıkmış fotoda 🙂 Çok seviyoruz çok şey borçluyuz Dr.İbrahim Bey’e..Yeni Doğan Yoğun Bakım Sorumlusu Dr. İbrahim Bey,  Prematüre Bebek bakımına çok hakim. Çok severek bu alanda yer alıyor..Emeğe, sevgiye ve o minik kahramanlara çok değer veriyor.

unnamed (12)

Her şey çocukların mutlu olması için hazırlanmıştı..

unnamed (3)

Palyaço kıyafetinde hemşireler, renagrenk yüz boyaları, arka fonda çocuk şarkıları..

unnamed (22)

 

unnamed (5)

Küçük Doğdum Ama Hikayem Büyük Kahramanlar buluşması ..

unnamed

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest