Kafasına Koyduğunu Yapan Kadınlar

 

Bu yazım kafasına koyduğunu yapan kadınlara gelsin..

” Rotası olmayan bir gemiye hiç bir rüzgar yardım edemez ” diye bir söz okumuştum yıllar önce. Nasıl aklıma kazınmışsa plan yapmadan hareket edemiyorum.

Yazılı hedefleriniz yoksa hedefe ulaşmanız zor. Lise yıllarımdan beri hedeflediğim her şeyi ve yapmak istediklerimi mutlaka yazarım. Kağıt ve kalem olmadan bi eksik bi yarım hissediyorum kendimi.

Allah’ın izni ile kafama koyduğum her şeyi yapmamda en önemli yardımcım yazmaktır.

Aklına koyduğunu yapmak , istediği bir hedefe ulaşmak isteyen herkes önce bir kalem bir not defteri edinmeli.

” Küçük başlayın, büyük düşünün ” Steve Jobs ‘un dediği gibi. Küçük ve ulaşılabilir hedefler koyun ve her gün hedefleriniz için bir adım atın.

” Her gün bir tuğla koyarsan, sonunda duvar örersin ” Will Smith’in dediği gibi..

Yeter ki iste , inan ve harekete geç.. Bak neler oluyor ..

Bir kadın isterse kafasına koyduğu her şeyi yapar. Kendimi bildim bileli hep mücadeleci bir kadın oldum. Şu anda da sahip olduğum tüm imkanlar için tırnaklarımla kazıdım ve hala da öyle.. Çalışarak, üreterek, hayatın içine katkıda bulunarak mutluyum..

” İşleyen demir pas tutmaz ” demiş Atalarımız

Bence kadınlar doğuştan güçlü ve dayanıklı ..

Hamileliğimin 28. haftasında ikizlerim Duru ve Kaan’ı doğurdum. Her ikisi de Yeni Doğan Yoğun Bakımda ciddi bir yaşam savaşına girmişlerdi. Yeni Doğan Yoğun Bakım Doktorumuz İbrahim Bey bize aynen şöyle demişti ” Erkek bebekleri  kaybedebiliyoruz, onlar mücadeleci değil  ancak kızlar daha cevval daha dirençli ” … Kadınlar hayatın içinde her zaman kendilerini yetiştirmeye , geliştirmeye daha yatkın. Kadınlar her zaman daha mücadeleci. Bir kadın isterse eğer gerçekten isterse çok işi başarabilir. Kadın ve erkek eşit değildir çünkü Kadın şahane bir şeydir.

 

” Bir kadına ne verirseniz verin, onu daha da büyük hale getirir. Ona sperm verirseniz, size bir çocuk verir. Ona bir ev verirseniz, size bir yuva verir. Ona sebze verirseniz, size yemek verir. Ona bir gülücük verirseniz, size kalbini verir. Ona bir şarkı söyleyin, size konser verir. Kendisine verileni çarpıp çoğaltarak geri verir. ” Aziz Nesin

Hiç durmayın kalkın, üretin ve sizi en mutlu edecek işi yapın. Hayatın içinde akın..Size iyi gelecek çok severek yapabileceğiniz bir şeyler bir yerlerde sizi bekliyor..Hayat eğer aramayı bilirseniz fırsatlarla doludur. Tabii birde deneyimlerle. Hayatta olumlu deneyimlerimiz olduğu gibi olumsuz deneyimlerimizde vardır ve onlar birer öğretmendir. Bizi bir üst seviyeye taşımak için. Gereken dersi alıp geçmişe takılmadan yola devam etmeliyiz. Dersi almamakta ısrar edersek hayatımızda tekrar eden döngüler oluşur. O yüzden işin sırrı akışta kalmak..

Her daim çalışan ve para kazanan bir kadın oldum. Bence erkek yada kadın her birey mutlaka kendi ayakları üzerinde durmalı. Aksini düşünemiyorum bile..

Çalışmak kadını güçlü ve mutlu kılar..

Evrim Çakıcı Profesyonel Yaşam Koçu /  NLP Practitioner

Online görüntülü yada yüz yüze seans bilgi i kayıt ve ön görüşme talepleriniz için watsap : 0543 669 91 33

Kafasına Koyduğunu Yapan Kadınlar” için 2 yorum

 • 9 Şubat 2017 tarihinde, saat 22:09
  Permalink

  Harika bir yazı olmuş. Bu motivasyonla kalkar dağları deviririm ben!

  Yanıtla
  • 12 Şubat 2017 tarihinde, saat 20:20
   Permalink

   Ahhahah sen zaten Dünya’yı turluyorsun maşallah. Bu motivasyon ile 80 günde devri alem yaparsın 🙂

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest