İzmir Şirince Köyü Gezimiz / Şirince Köyü

 

Adı gibi şirin bir yer Şirince köyü. İsmini söylerken  bile insanın içinde çiçekler açıyor tıpkı Şirince köyü sokaklarında olduğu gibi.

Geçtiğimiz Nisan ayında ziyaret ettik biz günü birlik. Tamamen programsız ve tesadüf bir gezi oldu. O sıralarda Fethiye’de yaşıyorduk. Kaan ufak bir nöbet atağı geçirince Fethiye’de çocuk nöroloğu olmadığı için apar topar Aydın Devlet Hastanesine gelmiştik çantalarımızı hazırlayıp. Kontrolleri yapıldı, neyse ki korkulacak hiç bir şey yoktu. Ben biraz fazla evham yapmıştım. O geceyi Aydın’da güzel bir apart’ta geçirdik.
Uzun zamandır çok istiyordum Şirince köyü gezisini. O gece eşimle karar verdik ve sabah 07:00’da yola koyulduk.

Şirince Köyü
İzmir Şirince Köyü Gezimiz

Bu güzel köyü nasıl anlatayım bilemiyorum mutlaka görmeniz lazım. Daracık taş sokakları rengarenk ve çiçeklerle dolu. Evler ahşap..Küçük minik dükkanlar..

Kahve keyfi, akşamları yöresel yemek keyfi, el yapımı şaraplar, güzel dondurmalar. Mutlaka bir gece konaklamak lazım bence tam olarak o atmosferi yaşayabilmek için.

 

İzmir Şirince Köyü

El yapımı hediyelik eşyalar, kilimler, yastıklar daha neler neler..Tam bir görsel şölen sunuyor ziyaretçilere..

Maya takviminde inanışa göre kıyamet kopunca etkilenmeyecek iki köyden biri. Diğeri Fransa’nın Bugarach köyü. Yıllardır yurt içi ve yurt dışında binlerce ziyaretçisi var. Hafta sonu rotası için oldukça popüler..

İzmir Şirince Köyü

Duru ve Kaan’da çok keyif aldı bu geziden.. Biz bol bol ev yapımı hediyelik şaraplar aldık, çocuklarla dondurma yedik, biz kahve de içtik. Renkli keyifli saatler geçirdik Şirince’de..Bu sefer konaklama yapamadık ama bir daha ki sefere inşallah tekrar muhakkak gitmek isterim.

İzmir Şirince Köyü
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest