İstanbullu Gelin Hikayesinin Sonu

 

İstanbullu Gelin hikayesi sonu kitapta nasıl geçiyor ? Hikaye Bursalı zengin bir otobüs firması sahibinin başından geçen yaşanmış gerçek  olayları anlatıyor. Kimsesiz büyüyen fakir ama gururlu bir o kadarda güçlü ve güzel olan  Süreyya’nın hayatı karşısına çıkan zengin iş adamı Faruk ile değişiyor.. Süreyya ile Faruk büyük aşklarını evlilik ile taçlandırmak istiyor ama Süreyya istenmeyen Gelin oluyor..

İstanbullu Gelin hikayesinin gerçek sonu gerçek hikayede Süreyya şizofren oluyor ..Ancak dizide şizofren karakteri İpeğ’e aktarılmış..Dizide  karakterler dönüşüyor..Kitapta biraz daha farklı..İstanbullu Gelin sonu dizide elbette farklı olacak..

İstanbullu Gelin dizisinin hikayesi   Hayata Dön kitabından esinlenildi.. 1960’lı yıllarda daha bizler ortada yokken çok meşhur olan Beyaz Kelebekler grubunun solisti Ülkü Üst Sarpkan İstanbullu Gelin benim diyor 🙂 kendisi aslen Bursa’lı.. Hikayede kendi hayatını izlediğini söylüyor.. Beyaz Kelebekler’de yıldızı parlamışken Bursa’lı iş adamı Ali Sarpkan ile tanışıp Bursa’ya gelin gidiyor.. İlk başlarda kayın validesi istemiyor ama sonra en sevdiği gelini oluyor..İstanbullu Gelin Süreyya Esma’yı öldürdü..Gerçekten böyle olabilir mi ? İstanbullu Gelin kitabında gerçekte hikayede  Süreyya ve Esma Hamamda..Esma sabuna basıp düşüyor kafasını mermere çarpıyor. Beyin kanaması geçirdiği için ölüyor..Görgü tanıkları Süreyya  aleyhinde ifade veriyor ve Süreyya şoka giriyor..Ama hapse girmekten kurtulamıyor..

Son bölümde Süreyya’nın kızı Yaz, Psikoloğa Süreyya’nın Esma’yı öldürdüğünü anlatıyor.. Dizinin sıkı takipçileri büyük bir şok yaşadı tabii. Sezon finaline doğru anca yeni araları düzelmişti zaten..

Çok iyi bir kız olan Süreyya , kayınvalidesi Esma’yı neden öldürsün. Geçmişin intikamı olamaz kesinlikle..

İstanbullu Gelin kitabında geçen hikaye ile birebir aynı olacağı ihtimalini vermiyorum ben..Ancak çok hareketli bir sezon geçireceğimiz belli.

Derken 80. bölümde olanlar hepimizi derinden etkiledi. Çoğu insanın yaşamış olduğu gerçek hayattan vurgular vardı. İstenmeyen çocuk Süreyya , boşanmış bir Ailenin kızı Süreyya , Annesi tarafından istenmeyen Süreyya o sanığı açarak silmeye çalıştığı kötü anıları ile yüz yüze kaldı ..Gerçekten şizofren mi yoksa kötü anıları silen başka bir psikolojik rahatsızlık mı ? Sadece hatırlamak istediğini hatırlıyor olabilir mi ?  Kendisine mutlu bir çocukluk hikayesi çizip ona inanmayı seçmişti Süreyya ama işler sarpa sarıyor..Kocasını çok seviyor Süreyya.. Onun Annesine bile bile zarar vereceğini düşünmüyorum.. Süreyya ile ilgili yaşanan olumsuz bir gelişmeden sonra üzülüp rahatsızlanıp ölebilir Esma..Evet Süreyya ile ilgili şük gelişmeler var..Acaba göründüğü kadar tatlı bir kız değil mi Süreyya ? Ya geçmiş kötü anıları ile yüzleşince içinden bir canavar çıkması mümkün değil mi ? Yoksa aman Allah’ım Süreyya Esma’yı öldürebilir de o zaman ..Yada zor günler yaşayan Esma’nın acılarına son vermek için Esma’nın isteği ile yardım edebilir mi ?

Bu kadar zor bir çocukluk geçiren Süreyya, Annesi tarafından istenmeyen çocuk olan, teyzesi tarafından kullanılan Süreyya bütün intikamını Esma’dan alabilir.

Yada başka biri öldürüp, kusursuz bir cinayet planı oluşturup Süreyya’nın üzerine atabilir. Zaten istenmeyen gelin olarak zor bir süreç yaşamıştı Süreyya.. Sonrasında da başına kötü olaylar gelecek belli ki..Esma diziden ayrılacak ama izleyici için çok heyecanlı olacağı kesin..

Belkide fiili bir öldürme değilde, sebep olma şeklinde olacaktır..

İstanbullu Gelin Hikayesinin Sonu” için 5 yorum

 • 13 Kasım 2018 tarihinde, saat 00:45
  Permalink

  Evrim süpersin yasa

  Yanıtla
 • 13 Kasım 2018 tarihinde, saat 07:38
  Permalink

  Yaptığınız yorumlar Harika..Bloğunuzu keyifle takip ediyorum..Sizden magazin yorumlarıda bekliyorum..

  Yanıtla
 • 22 Şubat 2019 tarihinde, saat 23:53
  Permalink

  Bence hastalığı ilerleyince Esma Süreyya’ya beni öldür diyecek ötenazi gibi yani

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest