İstanbul Madame Tussauds Müzesi’ne Nasıl Gidebilirim ?/ Bal Mumu Heykel Müzesi

 

İstanbul Madame Tussauds Bal Mumu Heykel  Müzesine ulaşım çok kolay..Çok merkezi bilinen bir yer olan Taksim İstiklal caddesinde, Grand Pera Binasında. Toplu taşımayla İstanbul’un her yerinden ulaşabilirsiniz. Dolmuş, otobüs çokça var.

Ben geçen Mayıs ayında Annemler de olduğumuz bir sırada götürdüm çocuklarımı. Yaklaşık 40 yıldır Kocamustafapaşa Semtinde oturuyor Annemler. Evin önünde Taksim dolmuşuna atladık çocuklarla, 15 dk. da kolaylıkla Taksim’e ulaştık..

Açıkçası giderken bu kadar eğlenebileceğimizi düşünmemiştim. Hem çok kaliteli hem çok eğlenceli vakit geçirdik.

Ben gitmeden önce biletlerimizi aldım. Biletler 13 yaş üstü 62 tl. 3-13 yaş arası çocuklara 49  tl. Ancak İstanbul Madame Tussauds sitesinde online olarak bilet alırsanız fiyat avantajı var. Bu durumda günlük tekil bilet 13 yaş üstü 50 tl.  3-13 yaş arası 39 tl oluyor. Ben sitenin kendisinden online olarak aldım biletlerimi.
Taksim İstiklal caddesinde geze geze ulaştık Grand Pera’ya. Girişte biletlerimizi verdik ve aşağıya indik. Böyle kırmızı bir vagon karşılıyor sizi.Çocuklar hemen foto çektirmek istedi burada..

İstanbul Madame Tussauds Müzesine Nasıl Giderim ?

 

İlk olarak elbette bu güzel vatanımızın kurtarıcısı Mustafa Kemal Atatürk’ü ziyaret ederek başladık.

İstanbul Madame Tussauds Müzesine Nasıl Gidilir ?
İstanbul Madame Tussauds Müzesi Gezimiz

Atamızın yanında bir süre vakit geçirdik, sohbet ettik, teşekkür ettik.

” Çocuklar geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizdir. Bugünün çocuğunu, yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir. ” Mustafa Kemal Atatürk

İstanbul Madame Tussauds Müzesine Nasıl Gidilir ?

 
Dünya’ya ünlü eserler bırakmış, bilim ile yol göstermiş, sanat, fizik, müzik, felsefe  ve bir çok alanda büyük başarılara imza atmış insanların bal mumu heykelleri var burada..

Ünlü Tasavvuf Alimi, sevgi ve hoşgörü elçisi, Türk-İslam medeniyetinin en ünlü temsilcisi Mevlana Cellaledin-i Rumi..    ” Ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol ”  Hz. Mevlana

İstanbul Madame Tussauds Gezimiz

 

Dünya’nın en büyük Dehası ve Sanatçısı, yaşadığı dönemden çok ileriye geçen bir zekaya sahip Leonardo D Vinci..

” Bakıp göremeyenlerden, konuşup dinlemeyenlerden, dokunup hissetmeyenlerden uzak durun ” Leonardo Da Vinci

İstanbul Madame Tussauds Gezimiz

1913 yılında doğan ve 1925’te Atatürk tarafından evlat edinilen Sabiha Gökçen .. Türk kadının ne kadar başarılı ve güçlü olduğunun en ön önemli simge isimlerinden biri. İlk Türk Kadın Pilot.. En son uçuşunu 83 yaşında yaptığı söyleniyor. Amerika’da davet edildiği bir törende  ” Dünya tarihine adını yazdıran 20 havacıdan biri ” ödülünü aldı. Bu ödüle layık görülen ilk ve tek havacı Sabiha Gökçen’dir.. Atamızın eğitime, kadınlara verdiği önemi, imkan tanınınca neler başarabileceğimizi bir kez daha hatırladık.

İstanbul Madame Tussauds Gezimiz

Rahmetli Barış Manço..Türkiye’de yetişen en değerli sanaçılardan biri. Bizler onların şarkılarıyla, Adam olacak çocuk programıyla büyüdük. Barış Manço önemli bir değer ve bu değeri bizden sonraki nesillere aktarmaya çalışıyoruz. Benim çocuklarımda çok seviyor Rahmetli Barış Manço’nun şarkılarını..

” Yaz dostum öksüz görsen sar kanadın kolunu, yaz dostum kimse göçmez bu Dünya’dan mal ile ” Barış Manço

İstanbul Madame Tussauds Gezimiz

 

5 yaşına kadar konuşamadığı söylenen, okul başarısı çok düşük olan ancak atomu parçalayarak insanlara başarı dersi veren ünlü Fizikçi  Albert Einstein .. Hayal gücü yüksek, ezberden uzak , meraklı bir çocuk..

” Mutlu bir hayat yaşamak istiyorsanız, hayatınızı bir amaca bağlayın, kişilere veya eşyalara değil ”  Einstein

 

İstanbul Madame Tussauds Gezimiz

 

Madame Tussauds Müzesinde çocukalrın eğleneceği çok güzel materyaller var. Mesela MFÖ ile orkestra çalabilir yada Arda Turan ile futbol oynayabilirler. Özel düzenekler hazırlanmış.

 

İstanbul Madame Tussauds Gezimiz

 

İstanbul Madame Tussauds Gezimiz
İstanbul Madem Tussauds Gezimiz

Hala görmediyseniz hafta sonu için çok iyi bir alternatif olabilir. Ben kesinlikle gitmenizi öneririm. Biz çıkışta Kızılkayalar’da ıslak hamgurber yemeyi de ihmal etmedik..

 

” Kadınlar İnsandır, biz İnsanoğlu ” Neşet Ertaş ..Ünlü Halk Ozanı..

İstanbul Madame Tussauds Gezimiz

 

 

 İstanbul Madame Tussauds Müzesi’ne Nasıl Gidebilirim ?/ Bal Mumu Heykel Müzesi” için bir yorum

  • 12 Kasım 2018 tarihinde, saat 16:25
    Permalink

    muhteşemsiniz, gezileriniz fazlasıyla kayda değer

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest