İkiz Çocuklar / İkiz Çocuk Sahibi Olmanın Avantajları

 

İkiz Çocuklar büyüdüğünde işler kolaylaşır..

İkiz Bebek büyütmek daha zorlu bir yolculuk olsa da iki bebek birden büyüyünce derin bir oh çekiyorsunuz..

Tek bebeği rahat rahat tek başına emziren, besleyen, uyutan ve bir çok ihtiyacı ile tek başına ilgilenen Anneleri gördükçe benim işimin çok zor olduğunu düşünürdüm..

Oysa İkiz çocuklar  büyüdüğünde şükürler olsun iki tane sağlıklı ve öz bakım ihtiyaçlarını kendisi  gideren çocuklarınız oluyor.. Ve tabii siz otomatik olarak öndesiniz 🙂

İkiz Çocuklar / İkiz Çocuk Sahibi Olmanın Avantajları

Kardeş isteyen, ikinci bebeği doğuran Anneler yeni baştan hamilelik, lohusalık,  gece uykusuzlukları, ek gıda telaşı ve daha bir çok şey başlıyor.. Üstelik tek çocuğa kolaylıkla bakmaya alışmış bir Anne için ikinci çocuk kesinlikle daha yorucu.. Çünkü her ikisinin ihtiyaçları çok farklı oluyor ..Bebek daha çok ilgi bekliyor doğal olarak bu sefer diğer çocuk geri plana itilmiş gibi oluyor vb. Amaaaan yani biz ikiz anneleri  ilk başlarda nasıl zorlandıysak  sonradan ikinci bebeğe sahip olan Annelerde  başka zorluklar yaşıyor..

Oysa ikiz çocuklar öyle değil.. Her ikisini de mesela kreşe bırakıyorsun yada okula başlıyorlar.. Her iksi de evde pişen yemeği yiyorlar yada özel bir yemeğe ihtiyaç duymuyorlar..İkiz Çocuklar birbirleriyle arkadaş oluyorlar, güzel vakit geçiriyorlar. Okulda birbirlerine sahip çıkıyorlar..Doğuştan kardeş olmayı ve paylaşmayı öğreniyorlar..

Mesela bizde birisi benimle birisi Baba ile çok rahat vakit geçirebiliyor. İş toplantısı vb. olduğunda çocukları paylaşarak çok rahat bütün işlerimizi yapabiliyoruz.. Oysa biri bebek biri büyük olsa çok daha zor.. Çünkü büyüyen çocuk gittiği her ortama bir şekilde ayak uydurabiliyor..

Bizde mesela Duru voleybol oynuyor ve el sanatlarına çok yatkın. Ben Duru’yu  ilgi uyduğu aktivitelere götürürken Babası ve oğlu birlikte yüzmeye gidiyor..

Bizde 4 yaşından itibaren uykuları geldiğinde diş fırçalama, pijama giyme, iyi geceler dileme faslından sonra odalarında çok rahat kendileri uyuyorlar. Biz çok erken yatıp erken uyanıyoruz. İkizler erken uyandıklarında bizi asla uyandırmazlar. Kendileri tv açarlar yada oyun oynarlar birlikte. Hatta artık 9 yaşında oldukları için ufak tefek bir şeyler hazırlayıp yiyebiliyorlar..Biz 1 yıl kadar Fethiye’de yaşamıştık. O sıralarda ben iş ve aile ziyareti sebebiyle sık sık İstanbul’a tek başıma gelirdim. 2. sınıfa giden Duru ve Kaan’a Babaları çok rahat bakıyordu tek başına. Sabah ikisini de okula bırakıp akşama doğru alıyordu. Eve geldiklerinde ikisi içinde en sevdikleri yemek sonra ödev.. Sonra zaten kendileri diş fırçalama, pijama giyme, çanta hazırlama yapıyorlar. Biri bebek biri okula giden çocuk olsa bu şekilde bırakıp asla gidemezdim..

Yani güzel İkiz Anneleri her zorluğun ardında bir kolaylık var.. Biraz sabredin sonra meyveleri çok tatlı oluyor, işiniz kolaylaşıyor .. İkiz çocuk sahibi olmak kesinlikle çok muhteşem bir duygu.. Şükürler olsun Rabbime ..

 

İkiz Çocuklar

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest