İkiz Bebeklere Ayda 300 TL Devlet Yardımı

 

İkiz Bebek sahiplerine beklenen müjde geldi. İkiz Bebek sahiplerine ayda 300 tl Devlet desteği nasıl alınır ? Şartları nelerdir ? Hepsini tek tek anlatacağım.. 0-24 ay arası bebekler için geçerli..

İkiz, üçüz yani çoğul bebek büyütmek hem maddi hem manevi hayli yorucu bir süreç. O yüzden bu desteği çok anlamlı buluyor daha da gelişmesini ümit ediyorum. Bir İkiz Annesi olarak yeni doğum yapan çoğul çocuk aileleri adına çok sevindim. İkiz Bebek doğumları gitgide artıyor, artık neredeyse çok sık karşılaştığımız hatta bazen şaşırmadığımız bir durum.. İkiz Bebeklere Devlet Yardımı 2018 
Öncelikle ben bugün Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının sosyal yardım hattı olan 144’ü aradım ve aklıma takılanları sordum. SGK İkiz Bebek Yardımı 

İkiz Bebek Sahiplerine ayda 300 tl Devlet Yardımı Nasıl Alınır ? 

Öncelikle her bebek için 150 tl veriliyor. İkiz Bebeklerde toplam 300 tl. Üçüz bebeğiniz varsa 450 tl..

T.C Vatandaşı olmak gerekiyor..

Ebeveynlerin sosyal sigortalı olmaları engel değil.. Ancak hanede kişi  başına düşen gelir miktarı asgari ücretin 3’te 1’inden az olması gerekiyor..Yani ihtiyaç sahibi aileler için geçerli..Bağlı bulunduğunuz ilçede Sosyal Yardım ve Dayanışma bölümüne gidip başvuru yapabilirler.

Son kararı mütevelli heyeti veriyor.

İkiz Bebeklerin aşılarının aksatılmadan yapılması şart.

İkiz Bebeklere Devlet Yardımı 0-24 ay arası bebekler için geçerli.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ” Çoklu Doğum Programı ” ile ikiz ve üzeri ailelere her bebek için  ayda 150 tl destek programını açıkladı..

Anne , Baba başvuru yapabilir. Yada Anne-Baba hayatta değilse ikiz bebeklerin 18 yaşından büyük yakınları başvuru yapabilir. Allah korusun Anne-Babası hayatta olmayan ikiz bebeklere daha çok yardım yapılması gerekir. Geride kalan aile üyeleri için hiç kolay olmaz çünkü..

Gerekli kimlik belgeleri ile form doldurulup başvuru tamamlanacak. Olumlu olduğu takdirde sms ile bilgi veriliyor Ailelere..

Ödemeler PTT hesabı yada banka havalesi ile alınabilecek. Ödemeler Anne’ye yada istenirse Baba’ya yapılabiliyor ama öncelik Anne.

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest