Göz Altı Morlukları İçin Çözüm

 

 

Göz altı morluklarına çözüm arıyorsanız en doğru adrestesiniz.. Çok can sıkı olan göz altı morluklarıyla baş edebilmek emin olun mümkün. Her cilt bakımı önerimde olduğu gibi bu yazımda da istikrarlı bir bakımın ne kadar önemli olduğunu vurgulamadan geçemeyeceğim.  Biz kadınlar için oldukça can sıkı olan göz altı morlukları nasıl giderilir sizler için önemli püf noktalarını yazdım.

Stres, yorgunluk, uykusuzluk gözleri çok yorar. Uzun süre pc yada telefona bakmakta göz altı halkalarının oluşmasına sebep olabilir. Gece gözlerinizi dinlendirmeye dikkat edin.

Göz altı halkaları deyince benim aklıma yuvarlak dilimli salatalıklar geliyor. Salatalığın içindeki maddeler ciltte renk açılmasına yardımcı oluyor. Salatalığı yıkayıp dilimleyin sonra buzdolabında kısa bir süre bekletin. Salatalıkları buzdolabından çıkarın, bir yere uzanın ve göz altı morlukları, göz altı halkalarının üzerine yerleştirin. 15 dk. beklemeniz yeterli. Soğuk olması da göz altı morluklarını giderirken yardımcı oluyor ..Zaten göz çevresi için soğuk bakım birebir. Düzenli ve yeteri kadar su içmekte cilt lekelerinin giderilmesine, mineral  desteğine yardımcı olur.

Göz altı morlukları yok etmek için Sabahları soğuk su ile yüzünüzü yıkadığınızda tüm yüzünüzde bir gerginlik oluşur , kan dolaşımı hızlanır..Göz altı halkalarını gidermek için soğuk kompress uygulayabilirsiniz. Kozmetik marketlerde satılan soğuk jel  göz bantları da iyi bir alternatif olabilir. Eğer yoksa iki yemek kaşığını buzdolabında iyice soğutun ve ters yüzü ile göz altı halkalarınıza soğuk kompres uygulayın. Yada soğuk havlu ile de aynı şekilde uygulama yapabilirsiniz. Birde Kadınların regl dönemlerinde böyle sorunlar ortaya çıkabiliyor.  Kansızlık , alerji gibi durumlar varsa da bir uzmandan yardım almak gerekir.Birde patatesin içinde bulunan Nişastanın renk açıcı özelliği olduğunu söylesem.. Evet yanlış duymadınız düzenli patates bakımı da göz altı morluklarını gidermek için iyi bir çözüm olabiliyor. Patatesi halka halka dilimleyin ve göz çevrenizde 15 dk. bekletin. Düzenli 21 gün uygulamak gerekir.

Biz çocukken gözlerimiz çapaklandığında çay banyosu yapardık sizde hatırlarsınız muhtemelen. Çay banyosu hem gözde yorgunluğu, şişliği alır hemde torba ve morlukları azaltmaya yardımcı olur. Akşamları 15 dk çay banyosu yapabilirsiniz.

Birde göz çevresine aşırı makyaj yapmak cilde zarar veriyor. Göz altı morlukları ile birlikte erken kırışmasına da yol açıyor. Göz çevresinde kullandığınız makyaj ve temizleme ürünlerini seçerken çok özen göstermelisiniz. Cilt bakım ürünü seçerken de kolajen içerikli olanları seçmelisiniz.Göz altı morluklarını gidermek için aslında halk arasında bilinen bir çok doğal çözüm var. Yukarıda yazdıklarım en çok kullanılan ve etkisi en çok görülenler. Tüm bunları yapıyor ama yinede sonuç alamıyorsanız altında yatan sebeplere ve çözüm yollarına bakmak gerekir.

Mesela aşırı çay kahve tüketimi, burun alerjileri, yetersiz beslenme,  aşırı güneşe maruz kalma ve göz çevresinde ve ciltte doku kaybı, yanaklarda doku kaybı vb. daha bir çok etken olabilir. Zaten doku kaybı gibi durumlarda bir uzmandan yardım almak gerekir. Örneğin kişinin kendi dokularından alına yağ hücreleri , vitaminlerle zenginleştirilip cilde enjekte ediliyor. Bu göz altı morlukları için çözüm yollarından en çok kullanılanı..Yada Lazer teknolojileri kullanılarak kısa sürede göz altı halkalarından kurtulmak mümkün..

Göz altı mor olan kişilerde altta yatan sebepler ve çözüm yolları etkili bir sonuç için kaçınılmazdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest