Facebook / Instagram Temizliği

 

Facebook Instagram Temizliği

 

Dün gece tesadüfen bir canlı yayına katıldım Facebook’ta. Uzman arkadaş sosyal medya kullanımından bahsediyordu. İşini dijital ortama taşımış insanlar için yapılan bir yayındı bu..

Benim gibi yani işini sosyal medya da tanıtan insanlar. Uzun zamandır farkındalık yaşadığım bir konu dün gece katıldığım canlı yayın ile perçinlendi.

Ben işimi yapmaya, işimle ilgili haberleri takip etmeye çalışırken kişisel hesabımdan gelen arkadaşların kahve içme, dizi izleme , dedikodu, magazin bildirimleri zihnimi uzun süredir çok yoruyordu. Hepsi zamanında eklenmiş çoğu arkadaş, tanıdık vb.

Düşündüm ben mecbur değilim kişiler düğünde nasıl oynamış, kim kimin eltisine yemeğe gitmiş görmeye.. Hesabıma bir giriyorum doluyor gereksiz iletiler. Aslında uzun zamandır Facebook profilimde sadece kendi iletilerimi paylaşıp çıkıyorum. Twitter hesabımda sadece haber ajansları ve ilgi alanımda olan bazı hesapları takip ediyorum.

Instagram biraz zamanımı çalıyor. Fotoğraflara, videolara bakarken zaman akıp gidiyor.

Şimdi , şu andan itibaren kararımı verdim. Sadece ilgi alanımda olanları takip edip iyi bir temizlik yapacağım. Belki yeni bir kaç hesap açmam gerekecek haberleri ve araştırmaları zaman kaybetmeden takip edebilmem için. Sadece ilgi alanımda olan iletiler bana gelirse sosyal medya da daha az zaman geçirip işimi bitirmiş olacağım.

Bizim yaptığımız işte de alt ekip arkadaşlarım geliyor ” Aaa Evrim hn duydun mu A kişisi B kişisine ne demiş. Falanca Filancaya ne yapmış ” vb.. bunları takip etmekten kendi işlerini yapamıyor insanlar.

En güzeli kendi ilgi alanında olan haber, araştırma vb takip etmek. Haber takip etmek başka dedikodu takip etmek başka 🙂

Sosyal medya yada internet  insanın hayatını kolaylaştırıyor . Önemli olan doğru ve programlı kullanabilmek.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest