Evden Çalışmaya Başlangıç

Evden çalışma dönemi artık hayatımıza girmeye başladı.

Genç kızlık döneminde en çok istediğim şeydi Bankacı olmak, oldum da. Zaten şu hayatta kafama koyduğum ve üzerinde çalıştığım her konuda bir şekilde başarılı olup hedefime ulaştım çok şükür. 2003-2006 yılları arasında iki farklı Bankada çalıştım. Ancak düzenli ofis saatleri, sabah git akşam gel, yılda 15 gün izin ve bunun gibi pek çok rutin çok sıkıcı gelmeye başladı. Dünya’da bir yerlerde farklı bir şeyler vardı, artık internet devri başlıyordu ve her şey değişebilirdi. Çalışma şekilleri de ! 2006 yılında karar verdim evden çalışmaya. 

Yani tam 10 yıl önce. Bankada iyi bir işim, iyi bir maaşım ve sosyal haklarım vardı. Bireysel Bankacılık ürünleri satış ve pazarlamada çalıştığım için dolgun primlerimiz vardı. O zamana göre maaş+prim gelirimiz oldukça doyurucuydu. Sosyal halklar deseniz hepsi var. Yemek + Servis+ Sigorta + Özel Sağlık Güvencesi..Ne kadar güzel ..

Ama işte hayat bu değildi, böyle geçmezdi benim cephemde..

Bankadan istifa etmeye karar verdim ama bunu uygulamak hiç kolay değildi. En başta eşim, ailem sonra mesai arkadaşlarım ” Aptallık ” yaptığımı, böyle miss gibi işin bırakılmayacağını düşünmüşlerdi. Onlar açısından bakıldığında belki haklılardı. Herkes torpil ile bir yerlere kapak atmaya çalışırken, böyle güzel bir iş bulmaya çalışırken  ben ısrarlı başvurularım ile tüm sınav ve mülakatları geçerek sahip olmuştum işime.

Biraz zor oldu evde internet üzerinde iş kurup çalışabileceğimi anlatmak ama tabii yine kafama koyduğumu yaptım ve evden çalışmaya geçtim.

Bir çok araştırma yapmıştım ne iş yapabilirim konusunda..O zaman aklıma yatan en uygun fikir internet üzerinden satış yapmaktı. İlk olarak güzel bir diz üstü bilgisayar ve eve bir internet bağlantısı edindim.

O zaman henüz Anne değildim. Daha çok araştırma fırsatım oluyordu. Çok meşhur bir sanal alışveriş ortamı olan GittiGidiyor’da kendime bir Dükkan açtım. Tedarikçilerle görüştüm. Aklıma hayalime gelmeyecek ürünlerde sattım. Zayıflama ürünlerinden tutunda teleskop, boks malzemeleri, buz pateni vb. Spesifik ürünler yoğun satılmasa da satıldığında iyi para bırakan ürünlerdi.  Tabii deneyimledim e-ticareti. Para kazandığımda oldu kaybettiğim de oldu.Ticaretin kurallarını yaşayarak öğrendim.

Tabii o zamanlar çok az böyle yaygın değil internet üzerinden evde çalışıp para kazanan insanlar. Çevremde herkes şaşkınlıkla izliyordu beni. İnanası gelmiyordu kimsenin.

Hep diyordum bir gün herkes evden çalışabilecek, internet üzerinden işlerimizi yürütmek daha da yaygınlaşacak diye. Eminim hepsi ” Deli ” olduğumu düşünüyorlardı. Haksız da değiller aslında. Az Deli değilimdir hani :))) Nerede bir aykırılık var oradayım ben. Hep kafama göre..Hayatta ki kuralım bu; Ben, keyfim ve kahyası 🙂

Yaklaşık 5 yıl kadar böyle devam etti. Bu süre zarfında son bir kaç yılda spesifik ürünler satarak evden hiçte azımsanmayacak kadar para kazanıyordum çok şükür. Sonra İkizlerim Duru ve Kaan’a hamile kaldım. Hamilelik dönemimde de devam ettim hatta ve hatta 28 haftalıkken aniden sancım tutup hastaneye gittiğimde telefonda yeni bir Tedarikçim ile yeni bir ürün için anlaşma yapıyordum..Meğersem doğuruyor muşum 🙂 İkizlerim Duru ve Kaan Prematüre doğdular. Hikayemizi okumak için www.prematureanneleriyiz.com tıklayabilirsiniz.

Duru ve Kaan yaklaşık 2 yaşına gelene kadar da GittiGidiyor’da Dükkanımı çalıştırdım az veya çok bir şekilde para kazanabildim. Malum iki prematüre bebekle hayat hiçte kolay değildi.

Hikayenin bundan sonraki kısmında ise KOSGEB desteği alıp kendi alışveriş sitemi hayata geçirmek ve sonrasında Blog yazarak para kazanmak var. Yazının devam bölümleri gelecek çok yakında 🙂 Takip etmeye devam ediniz lütfen.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest