Düşünce Gücüyle Zayıflamanın İpuçları Nelerdir ?

 

Düşünce Gücüyle Zayıflamanın İpuçları Nelerdir ? İçerisinde bulunduğumuz yüzyılda  insan beyninin ne kadar muhteşem bir güç olduğu bilimsel araştırmalarla ispatlandı..Bilinç ve bilinçaltı gücüyle odaklandığımız şeyleri  hayatımıza çekiyoruz. Neyi çok konuşursak ona dönüşüyoruz..Neyi çok istersen Evren’de enerji harekete geçiyor ve ilgili olayları, insanları hayatımıza çekiyor..Fazla kilolu olmakta bunlardan sadece biri..

Düşünce gücüyle zayıflamanın ipuçları ile ilgili bir çok makale okumuş olabilirsiniz. Ama bu makaleyi sonuna kadar mutlaka okuyun. Çünkü tüm ipuçlarını araştırdım, derledim, topladım ve bizzat kendimde uyguluyorum… Genelde tüp mide ameliyatlarının, zayıflama çaylarının çok popüler olduğu bir dönemde bilinçaltımıza doğru kodlar göndererek zayıflamak mümkün.. Sağlıklı yaşamaya ve fit olmaya niyet edip doyurucu ve iyi gelen yiyecekleri seçmeyi tercih ediyoruz. Canımızın istediği bir şeyi yediğimizde pişmanlık, öfke gibi duyguları serbest bırakıyoruz..Yasak yok seçimler, tercihler var..

Sayısız kez diyetisyenlere gitmiş, farklı bir çok diyet denemiş, yürüyüş spor her şeyi yapan ve insülin direnci ile mücadele eden bir dostunuz olarak tüm samimiyetimle yazıyorum. Yalnız değilsiniz.. Eminim sizlerde bu yazıyı okuyorsanız bir çok başarısız zayıflama deneyiminiz olmuştur.. Ama hayatta edindiğim bir çok deneyimden de yola çıkarak yazıyorum kesinlikle Düşüncelerimizle ilgili.Düşünce gücüyle zayıflamak için öncelikle evden tartıyı kaldırmak gerekiyor. Evet yanlış duymadınız. Tartıyı mutlaka kaldırın. Eğer diyetisyen kontrolündeyseniz zaten her ziyaretinizde Diyetisyen sizi tartacak bu yeterli. Tartı , zihnimize olumsuz sinyaller gönderiyor.. Tabiri caizse kafayı takıyoruz..Yoğun çaba harcayıp aslında strese giriyoruz. Bilinçaltı fazla çabayı da, sevmez, sınırlanmayı da.. Her sabah tartıyı görmek bize ” zayıflamam gerekiyor ” şeklinde baskı oluşturur. Buda ters çaba etkisi yaratır.. ” Zayıflamam gerekiyor, kilo vermeliyim, tartıda eksik rakam görmeliyim ” diye düşünen zihin ile kilo verilemiyor. Verilse bile geçici olur. Daha sonra kilolar fazlasıyla yerine gelir.

Zayıfladıkça şişman kıyafetleri evden kaldırın. Zihin onları gördükçe alışıyor ve fit görüntüyü zihnimizde canlandırmamız zorlaşıyor.

Çok fazla kafaya takmak, çok fazla çaba harcamak ters çaba etkisi oluşturuyor.  ” Kilo vermem lazım ” değil.. Sağılıklı ve Fit olmayı seçiyorum ..Hayatımız seçimlerden ibarettir.

Düşünce gücüyle zayıflama için yemek sofrasında büyük tabaklar değilde küçük tabaklar seçmek zihne olumlu sinyal gönderiyor.. Bu bana yeterli, benim için doyurucu, benim için sağlıklı.. Sağlıklı olanı seçiyorum.. Önemli olan seçim yapmak..Instagramda çok fazla fit diyet hesapları var. Çok güzel, sağlıklı ve doyurucu tabaklar hazırlıyorlar. Ben çok şey öğrendim onlardan. Koca bir tabağı sağlıklı, leziz ve fit besinlerle doldurup hem doya doya yemek hemde kilo vermek gerçekten mümkün.

Düşünce gücüyle nasıl zayıflanır Çevrenizde kilo sorununu, şişmanlığı diyetleri çok fazla dillendirmek doğru değil. Bunları konuştukça zihniniz kabul eder. Zihin siz ne derseniz öyle çalışır. Sözcüklerin sihirleri vardır. Sürekli şişmanlıktan şikayet eder ve söz ederseniz şişman olursunuz.. Sürekli konuştuğumuz şeyler hayatımızın gerçeği olur..

” Ben sağlıklıyım, benim için sağlıklı olan gıdaları seçiyorum. Hafiflemeyi ve fit olmayı seçiyorum..Vücuduma iyi gelen , bana şifa ve enerji veren besinleri tercih ediyorum ”

Zihinde algı merkezine daima olumlu sinyaller göndermeliyiz. Fit bir kadınım, güzel kıyafetler seçiyorum gibi..

Yemek yemeyi engellerseniz kilo veremezsiniz. Beyin engellenen şeyi daha çok ister. Engellemek demek aslında daha çok kafayı takmak demektir. Engellemeye gücümüz yetmez. Bunun yerine yiyeceğimiz sağlıklı yemeklere odaklanmayı seçmeliyiz..Düşünce Gücüyle Zayıflamanın İpuçları Nelerdir ? Hayal ettiğimiz her şey gerçektir. Bu kendi bedenimiz içinde geçerli. İçimizde Yaratıcıya bağlı olarak  bir ilahi öz var ve bu özü doğru kullanabilirsek aslında kendimizi iyileştirebiliyoruz. Sağlıklı, fit ve güzel olduğumuzu düşünürsek düşüncelerimizle birlikte içten dışa doğru güzelleşiriz. Buda beslenme seçimlerimize sağlıklı yemekleri seçerek yansıdığında başarı kaçınılmaz oluyor.. Zihnimizde, düşüncelerimizde, sözlerimizde yoğunlaşmamız gereken sağılıklı, fit , hafif ve bütün olmak olmalı..

Düşünce gücüyle zayıflama Ayrıca içimize attığımız karamsar duygular, kırgınlıklar, öfkeler hepsi bize gereğinden fazla yemek yediriyor. Durduk yere karnımız aç değilken yemek yiyoruz. Sizinde olmuyor mu öyle ? İşte bu duygusal açlıktan kaynaklanıyor. Ruhumuzu besleyebilirsek bedenimizi fazladan ve sağlıksız gıdalarla beslemekten vazgeçeceğiz. Çünkü buna gerek kalmayacak. Çok sevdiğimiz güzel bir hobi bulmak, içimizdeki ilahi öz ile bağlantıya geçmek için yoga, meditasyon, namaz, dua artık herkes kendi inancına göre bir iletişim yolu bulmalı.. Ruhumuz yeteri kadar beslendiğinde derin bir huzur geliyor ve bedenimize yeteri kadar besin almayı tercih ediyoruz..

Sağlıklı ve kalıcı bir şekilde kilo vermek için diyetisyene veya spor salonuna yazılmadan önce   düşünce yapımızı kökten değiştirmeliyiz.  ” Güzel düşün güzel yaşa ” Hz. Mevlana ..

Evrim Çakıcı Profesyonel Motiviasyon Koçu / NLP Practitioner

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest