Denizli Pamukkale Gezimiz / Pamukkale Travertenler

Denizli Pamukkale’yi 2018 yılı 23 Nisan tatilinde gezdik. O dönem Fethiye’de yaşadığımız için biz günü birlik bir gezi yapmayı tercih ettik.

Pamukkale Travertenleri giriş ücreti çok pahalı. Biz gittiğimizde kişi başı 30 tl civarındaydı. 4 kişilik bir aile için çok fazla. O sırada müze kartımızda yoktu..Müze kartı olanlar ücretsiz gezebiliyor son edindiğim bilgilere göre..

Ayrıca Pamukkale Travertenleri çıplak ayak ile gezmek gerekiyor. Kaan sağ hemiparezik cp’li bir çocuk açıkçası ayağımız kayar, düşer, bir sıkıntı olur diye de cesaret edemedim.

 

Denizli Pamukkale Gezisi

 

Fotoda arkamda gördüğünüz muhteşem manzarayı önümde göremediğiniz çay bahçesinde kahve içerek izledik 🙂

Mutlaka görülmesi gereken , çocukların görmesi gereken bir yer. Etrafta keyifli vakit geçirebilirsiniz. Ben Denizli Merkez’de  Tekstil ve Havlu çarşısını gezdim. Bol bol hem çok kaliteli hem çok uygun fiyata havlular aldım. Denizli Merkez çarşı gezilmeli mutlaka..

Biz Denizli’nin girişinde yol kenarında bulunan salaş restaurantlarda güzel bir köy kahvaltısı yaptık. Kadınlar gözleme, ekmek vb pişiriyorlar. Çok mükellef bir kahvaltıydı.

Öğle yemeği için Denizli’nin meşhur fırın kebabını denemek istedik ancak ortaya 2 porsiyon söyledik ( yanımızda arkadaşlarımız vardı )  saç kavurma  da sipariş ettik .. Açıkçası Denizli Kebabı dedikleri kuzu etinden yapılıyor ve çok pahalı. Ben bir kaç çatal yiyebildim ve saç kavurmaya yumuldum 🙂 Denizli genel itibariyle pahalı bir gezi..

 

Pamukkale Travertenleri
Denizli Pamukkale Gezimiz

 

“Hiçbir şey zekayı seyahat etmek kadar geliştirmez.”  Emile Zola

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest