Çocuklarla İtfaiye Ziyareti

Evimize en yakın olan Beylikdüzü İtfaiye Merkezini daha öncede bir kaç kere ziyaret etmiştik.

Ben çocukların sadece teoride kitap üstünde ders çalışarak değil aynı zamanda ve çokça yerinde görerek, keşfederek ve deneyimleyerek öğrendiklerine inanıyorum..Bu nedenle çocuklarımla sık sık seyahatler ve geziler planlıyorum. Her zaman uzak yerlere çokça paralar ödeyerek seyahat planlamanıza gerek yok. Küçük, günübirlik gezilerde çocuklar için verimli ve etkileyici olabiliyor.

Mesela evinize en yakın İtfaiye Merkezini ziyaret etmek gibi. Kesinlikle hiç para harcamadan ve çocukların öğrenmesine yönelik mini bir gezi. Biz 3 yaşından itibaren böyle geziler yapıyoruz. Sık sık ziyaret ediyoruz. Her seferinde de İtfaiye görevlileri çocuklarla yakından ilgileniyorlar. Onlara Yangın alarmı geldiğinde neler yaptıklarını, nasıl hazırlandıklarını, nasıl yangın söndürdüklerini, yangın söndürme dışında yaptıkları spor aktiviteleri hakkında bilgiler veriyorlar.

İtfaiye arabasına bindi Duru ve Kaan.. O kocaman kamyonlar ve İtfaiye araçları çok ilgilerini çekiyor.

Aşağıda You Tube / Evrim Çakıcı  kanalımda 54 sn.de İtfaiye de neler yaptığımızı izleyebilir ve Gezi ve Seyahatlerimize dair size rehber olacak videolarımızı izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest