Çocuklarda Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer

 

Çocuklarda göz altı morlukları fark ettiğimiz anda doğal olarak telaşlanıyoruz. Aklımıza bir çok hastalık yada olumsuz senaryo gelebiliyor. Yetişkinlerde oluşan göz altı morluklarından daha farklı çocuğun göz altı morlukları..

Ancak çok panik yapmaya gerek yok. Çocuğunuzda göz altı morluğu gördüğünüzde ilk önce yakın zamanda yada süre gelen bir hastalığı olup olmadığını gözden geçirin. Çocuklar bulundukları yabancı ortamlarda , okul veya kreşte çabucak hasta olup , mikrop kapabilirler. Daha sık alerji olabilirler.. Burun tıkanıklığı , nezle gibi basit sorunlarda çocuklarda göz altı morluğuna sebep olabilir.

Öncelikle bebeğinizin yeterli beslendiğinden ve yeteri kadar su içtiğinden emin olun. Vitamin eksiklikleri çocuklarda göz altı morluklarına yol açabilir. Göz çevresinde alerji , kaşıntı , kızarıklık  var mı ? Böyle bir durumda bir uzmana başvurmalısınız.. Çocuğunuzun vücudunun her hangi bir yerinde egzama varsa göz altı morluğu nedenlerinden biri olabilir.  Bir sorunu ortadan kaldırmak için önce sebebini bulup çözmek gerekir.Yazının yukarısında da belirttiğim gibi çocuklar mikrop kapmaya çok müsaitler. Her hangi bir yerden mikrop kapmış olabilir. Veya bunların hiç biri değil genetik faktörlerde etkili olabilir. Kansızlık yada açık tenli olmakta çocuklarda göz altı morluğu için en çok rastlanan etkenlerden biri.

Önemli  olan hepsinin çözümünün var olması. Çevrenizde bir Doktordan  yardım almanız iyi olacaktır. Ağızdan alınan ilaçlarla çocuklarda göz altı morlukları giderilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest