Çocuklara Boyama Etkinliği

Çocuklarla her akşam mutlaka resim yapma ve boyama saatimiz var ..Özellikle Kaan resim yapmaya ve nesneleri boyamaya çok meraklı. Özel bir yeteneği olduğunu düşünüyorum. Bu yeteneğini geliştirebilmesi için olabildiğince imkan tanımaya çalışıyoruz.

Bildiğiniz gibi resim yaparak çocuklar iç dünyalarını dışarıya yansıtırlar. Şimdi burada Blogger kimliğimle ” Efenim şöyle faydalı , böyle faydalı ” diye bilmişlik yapmak istemiyorum.Ben sadece kendi deneyimlerimizi, yapmaktan keyif aldıklarımızı ve evde nasıl zaman geçirdiğimizi paylaşıyorum.

Zaten internette arama yaptığınızda tonlarca faydasını görecek ve bir o kadar uzman yazılarına ulaşabileceksiniz.

unnamed (4)
Çocuklar ve Boyama Etkinliği

Burada önemli olan çocukların sanatın veya sporun bir dalında ilerleyebilmeleri yada kendilerine  zevk alacakları bir hobi edinmeleri..

Bizim evde boyama etkinliği verimli ve keyifli geçiyor. Hatta öyle ki büyükler için olan boyama kitaplarından bir tane de ben aldım. Bu akşama yavaş yavaş başladım renklerin ahengine kapılmaya. Yukarıda fotonun kenarında benimde boyama kitabım gözüküyor 🙂 Zaten uzmanlar ne diyor; ” Söyleyerek değil uygulayarak örnek olun ”

Zihni dinlendiren ve meditasyon etkisi yaratan boyama sanatı çocuk veya yetişkin herkeste stresi azaltıyor. Dikkat ve konsantrasyonu güçlendiriyor. Hayal dünyasına olumlu katkısından söz etmeme gerek bile yok.

Ben evde çoğunlukla bilgisayardan nesneler veya hayvanlar çıkartıyorum boyamaları için yada basit mandalalar.

Aşağıda linke tıklayarak You Tube / Evrim Çakıcı kanalımda bizim evde geçen boyama saatinden kısa bir süre izleyebilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest