Çocuğumla Miniatürk’e Nasıl Giderim ?

 

Hafta sonu çocuğumla ne yapabilirim ? diyorsanız Miniatürk gezisi hem ucuz hem eğlenceli bir seçenek olabilir. Miniatürk Beyoğlu’nun Sütlüce semtinde Haliç kıyısında  yer alıyor.

Ben çocuklarım ve Annem ile hafta içi kaçamak yapıp ziyaret ettim.

Miniatürk Giriş ücreti Tam bilet ; 7,5 tl.  Asker, Öğrenci, Öğretmen ; 3 tl.  Yabancı ; 15 tl.

Ben çocuklarım doğmadan önce ilk açıldığı zamanlarda gezmiş ve çok beğenmiştim. Çocuklarımında çok seveceğinden emindim.

Miniatürk 2003 yılında hizmete girdi.  ” Büyük Ülkenin Küçük bir Modeli ” ..Ülkemize armağan edilmiş çok önemli bir eser bence..
Evde günü birlik sırt çantalarımızı hazırladık ve yola koyulduk.

Güzel ülkemizin tarihi ve kültürel zenginliklerinin minyatürlerini görmek Duru ve Kaan’ı inanılmaz mutlu etti..Sadece ülkemizde değil Anadolu ve Osmanlı’nın hükmettiği topraklarda bulunan eserlerimizin de minyatürleri sergileniyor. Hepsinin yanında ayrıntılı açıklamaları var.

İçeride çocuk parkı var. Tuvalet ücretsiz, ayrıca namaz kılmak isteyenler içinde Mescit var. Geziniz bittiğinde hediyelik eşya satan dükkanlardan alışveriş yapabilirsiniz.  Tüm aile harika zaman geçirebilirsiniz.Tabii ki önce Ata’mızı ziyaret ettik. Minyatür Anıtkabir’i çocuklar yakından inceledi.

Miniatürk Giriş Ücreti Ne Kadar ?
Çocuklarımla Miniatürk’e Nasıl Giderim ?

 

Biz 2 yıl önce ailece Kapadokya’da tatil yapıp balona binmiştik. Minyatür Kapadokya’yı göründe adeta çığlık attılar ..  ” Anne bak Kapadokya, biz orada balona binmiştik ” …

 

 

Miniatürk Giriş Ücreti Ne Kadar ?
Çocuğumla Miniatürk’e Nasıl Giderim ?

 

Kesinlikle çocuklar için ilgi çekici, eğitici ve öğretici bir gezi..İçinde kafeterya var. Çay, kahve içip yiyecek atıştırabilirsiniz.

 

Miniatürk Giriş Ücreti Ne Kadar ?
Çocuğumla Miniatürk’e Nasıl Giderim ?

Aşağıda gördüğünüz Süleymaniye Camii.. Miniatürk  Anadolu, İstanbul ve Yurtdışı olmak üzere 3 bölümden oluşuyor. Mesela İstanbul bölümünde 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Kız Kulesi gibi değerli yapılar var.  Yurt dışı bölümünde ise Osmanlı’nın hüküm sürdüğü ülkelerde bıraktıkları değerli eserleri görebiliyorsunuz..

Miniatürk Giriş Ücreti Ne kadar ?
Çocuğumla Miniatürk’e Nasıl Giderim ?

 

Duru ve Kaan Maket Tribün’e ba-yıl-dı..4 büyük takım için ayrı ayrı jeton klubesi var. Hangi takımın klubesine 1 tl atarsanız o takımın marşı çalıyor ve maket futbolcular sahaya çıkıyor. Gerçekten maç var  gibi coşturuyor insanı..

 

 

Miniatürk’e Nasıl Giderim ?

Eğer kendi aracınız varsa otopark ücreti ödemiyorsunuz. Toplu taşıma kullanaksanız çok sayıda otobüs yakındaki duraktan geçiyor.

54 HŞ  Hasköy – Şişli

41 ST   Seyrantepe – Topkapı

47Ç      Güzeltepe – Eminönü

47 E     Binevler – Eminönü

36 T     Cebeci – Taksim

Metrobüs kullanmak isteyenler Halıcıoğlu durağında inip otobüs, minibüs veya taksi kullanabilirler.Çocuğumla Miniatürk’e Nasıl Giderim ?” için 4 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest