Çalışan Anne’ye Devlet Desteği Başvurusu 2018

 

 

Çalışmak isteyen Annelere İŞKUR desteği 5000 kişilik kontenjan için geçerli.Kontenjan dolmadan hemen başvurun. İş’te Anne İŞKUR desteği için gereken şartları yazıyorum size.

 

İŞKUR’dan İş’te Anne Projesi ..Kontenjan 5000 kişilik.. 

0-14 yaş arası çocuk sahibi olmak..

Günlük 70 tl..

Mesleki eğitim kursu veya İş başı eğitim programına devam ettiğiniz sürece günlük 70 tl harçlık alıyorsunuz..

Ayrıca Anneler kurs sürecince sigortalı olacak..

Başvuru yapan Annelerin işsiz ve sigortası olması gerekli.
Başvuruları size en yakın  İŞKUR  Müdürlüğüne yapabilirsiniz..Bulunduğunuz şehirde Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüklerine ve Hizmet Merkezlerine müracaat edin..
Başka bir sosyal yardım projesinden yararlanıyorsanız bile İş’te Anne projesinden faydalanbiliyorsunuz. Aldığınız diğer yardım kesilmiyor..

Çok güzel meslek kursları var. Ben Annelerin mutlaka kendilerine bir meslek edinmeleri ve para kazanmaları taraftarıyım. Bu alanda atılan her adımı sonuna kadar destekliyorum.

Mesleki Eğitim kurslarına katılmak için 15 yaşını tamamlamış olmak, seçilecek mesleğin şartlarını yerine getirebilecek olmak, emekli olmamak gibi şartlar aranıyor.. Mesleki Eğitim kursları 160 gün sürüyor..

İşbaşı eğitim programından faydalanmak üzere çalışmak istediğiniz yeri kendiniz bulabileceğiniz gibi İŞKUR’dan da talep edebilirsiniz. Mesleki yeterliliklerinizi arttırmak için güzel bir program.. Önemli ayrıntı işverenin birinci dereceden yakını olmamak..Programlar günde en az 5 en fazla 8 saat olmak üzere haftada 45 satai geçmeyecek şekilde ayarlanıyor.

Ayrıca İş Başı Eğitim programına devam eden 2-5 yaş arası çocuğu olan, sanayi sektöründe Mesleki eğitim kursu veya imalat sektöründe işbaşı eğitim programına katılan Anneler faturalarını göstererek 400 tl kreş desteği alabilirler..

Bende ikiz bebeklerim yaklaşık 20 aylık civarıyken KOSGBE projesine katılmış, İstanbul Kültür Üniversitesinde İş Kurma Eğitimi almıştım. Sonra kendi online alışveriş projem için onay alıp alışveriş sitemi kurmuştum. Her Anne kendisi için çalışmalı, üretmeli..Mutlu Anne Mutlu çocuk demektir.Çalışan Anne’ye Devlet Desteği Başvurusu 2018” için bir yorum

  • 15 Kasım 2018 tarihinde, saat 16:32
    Permalink

    Bilgilendirme için gerçekten çok teşekkür ederim..milyonlarca kadın var maddi skkkntısı olan aynı zamanda üretmeyen, üretemeyen..Bu proje bir çok ev hanımı için çıkış yolu olur…yazılarınızı keyifle takip ediyorum..iyiki varışınız..

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest